Elektromobilita od Teplárny Liberec

Vlastníte elektromobil a hledáte spolehlivé místo pro jeho nabíjení? Přijeďte si svůj vůz dobít k nám. Naše stanice jsou Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Elektromobilita

Obecné informace

 

Dlouhodobým cílem Teplárny Liberec je snižování emisí CO2 a ochrana životního prostředí. Proto podporujeme rozvoj elektromobility, která je jednou z klíčových oblastí přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku. V rámci této inciativy jsme spojili své síly se společností E.ON a jejím programem E.ON Drive a postavili v areálu teplárny tři dobíjecí stanice pro elektromobily.

 

První typ nabíječky AC o výkonu 22 kW disponuje střídavým proudem. Používá se pro pomalejší nabíjení elektromobilů s menšími bateriemi, jako jsou například plug-in hybridy. Dobíjecí bod není vybaven integrovaným kabelem, pro dobití budete potřebovat vlastní.

 

Další dvě nabíječky typu UFC, každá o výkonu 100 kW, poskytují stejnosměrný proud. Používá se pro rychlé nabíjení elektromobilů s většími bateriemi. Dobíjecí bod je vybaven integrovaným kabelem.

Elektroauto

Kde najdete dobíjecí stanici?

Naše dobíjecí stanice se nachází před hlavním vstupem do teplárny na adrese Dr. Milady Horákové 641/34a.

Více informací, aktuální dostupnost, ceny a přehled dalších stanic naleznete proklikem na mapu.

Mapa E.ON Drive

Nabijecka

Služba E.ON Drive

E.ON drive je síť dobíjecích stanic, které jsou umístěny v různých částech Evropy a umožňují nabíjení elektromobilů v co nejkratším čase. Uživatelé služby E.ON Drive mohou využívat mobilní aplikaci, díky které lze snadno a rychle najít nejbližší dostupnou nabíjecí stanici, získat informace o aktuálních cenách, ale také sledovat průběh nabíjení.

E.ON Drive je součástí snahy o udržitelnou mobilitu a snižování emisí v dopravě.

Zjistit více

Často kladené dotazy

Jak se elektromobilita vyplatí?
Rozbalit

Údržba a provoz elektromobilů je levnější než u vozů se spalovacím motorem. Cena za kilometr ujeté vzdálenosti je nižší a zároveň vozidla produkují výrazně méně emisí, čímž přispívají ke kvalitnějšímu ovzduší.


Typ nabíječky Cena pro registrovaného zákazníka (Kč/kWh) Cena pro neregistrovaného zákazníka (Kč/kWh)
AC 6,90 6,90
DC 10,90 10,90

Aktuální ceník najdete také v mobilní aplikaci E.ON Drive.

Uvedené ceny jsou včetně DPH a platné k 18. 10. 2023. Při překročení volných minut je účtován poplatek.


Zda je dobíjecí stanice volná, nebo právě nabíjí jiný elektromobil, zjistíte snadno na webu E.ON Drive. 


Registrovaní zákazníci

Dobíjecí karta: Přiložte dobíjecí kartu ke čtečce a dále postupujte dle pokynů na obrazovce dobíjecí stanic.

Mobilní aplikace: V AppStore nebo Google Play si stáhněte aplikaci E.ON Drive a přihlaste se pod svým účtem. Na mapě potom najděte vybranou dobíjecí stanici, zvolte si konkrétní konektor a spusťte dobíjení.

 

Neregistrovaní zákazníci

Platbu můžete provést přes QR kód nebo na adrese nabijeni.eon-drive.cz. Na webu zadejte číslo dobíjecího bodu, svůj e-mail a číslo platební karty. Pak už jen potvrďte konektor a dobíjejte.