Energetické úspory od Teplárny Liberec

Snížení provozních nákladů, pokles spotřeby energií, modernizace technologií a celků a v neposlední řadě ochrana životního prostředí. To jsou hlavní přínosy služby EPC (Energy Performance Contracting). Tyto projekty realizujeme přes 25 let a celkový objem garantovaných úspor na 177 objektech již přesáhl
1,1 miliardy Kč.

Mám zájem
Energetické úspory

Popis služby

Věděli jste, že budovy bez rozdílu využití mají 40% podíl na veškeré spotřebované energii a kvůli tomu produkují 21 % všech emisí CO2? Snížení energetické náročnosti budov proto patří k hlavním závazkům úmluvy Green Deal ve státech Evropské unie. K nejúčinnějším nástrojům s průměrnými 30-40% úsporami patří metoda EPC.

EPC je služba „na klíč“ a spočívá v modernizaci energetického hospodářství se zárukou nižších nákladů na energie. Dosažené úspory jsou využity ke splácení investice.

EPC

Naše zkušenosti v oblasti EPC projektů

Naše skupina začala projekty EPC realizovat v České republice jako jedna z prvních již v roce 1993. Od té doby počet úspěšně realizovaných projektů roste. V roce 2022 naše EPC divize podepsala kontrakty v objemu téměř 220 milionů korun. Celkově zákazníkům přinesou v následujících letech úspory ve výši zhruba 330 milionů.

Mezi naše zákazníky patří města a obce, kraje, příspěvkové organizace a v posledních letech i stát a jeho organizace. Dlouhodobě spolupracujeme také se soukromým sektorem, pro nějž zvyšujeme efektivitu energetických zařízení. A tedy zásadně snižujeme náklady.

EPC je komplexní služba. Námi nabízená řešení spočívají v investici do technologií a jejich následného provozu, která mají průměrnou návratnost 6–10 let. Veškeré úspory po celou dobu garantujeme. A neseme za ně záruky.

Hlavní benefity pro zákazníky

 

Peníze
Prakticky nulové vstupní investiční náklady

Hradí je naše strana jako dodavatel.

Žárovka
Modernizace technologických a energetických zařízení včetně osvětlení
Minimální riziko
Minimální riziko

Úspory na úrovni energií i nákladů garantujeme my – případné rozdíly platíme v rámci záruk my jako dodavatel.

Dotace
Možnost čerpání dotačních titulů

Vyřídíme v rámci komplexní služby my jako dodavatel.

Listy
Ochrana životního prostředí a zdraví

EPC vede k poklesu energetických nároků, snižuje produkci skleníkových plynů, využívá odpadní teplo a úspory ve spotřebě vody.

Co o nás říkají zákazníci?

Avatar

Jan Laupy

Společenství vlastníků Jeřmanická

Jako společenství jsme spokojeni, že nás teplem a teplou vodou zásobuje liberecká teplárna. To, co se dělo v nedávné době v jiných městech, jenom ukazuje, že v Liberci jsme tímto obdobím prošli bez ztráty kytičky.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Avatar

Helena Korejsová

OSBD Liberec

Se službami Teplárny Liberec jsme spokojeni. Vyhovuje nám komunikace a vstřícnost ze strany zaměstnanců. Dodávka tepla je pravidelná, případy nenadálého výpadku řeší teplárna ihned.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Avatar

Ing. Vlastimil Čadílek

FC Slovan Liberec, a.s.

Teplárna Liberec je výhradním dodavatelem tepla a teplé vody do areálu U Nisy. FC Slovan si váží bezproblémové spolupráce, dodávek tepla bez výpadků, kvalitního provádění servisních služeb, nadstandardního jednání ze strany vedení společnosti a obchodního oddělení.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička