Pro zákazníky

Odebíráte služby od Teplárny Liberec a zajímají Vás aktuální ceníky či odstávky? Chcete se dozvědět více o vstupu do věrnostního programu nebo hledáte dokumenty ke stažení? Zde najděte všechny informace na pár kliknutí prostřednictvím rozcestníku níže.

Teplárna

Přejít na sekci

Odstávky
Odstávka VS2  Vratislavice 31.5.2024
Odstávka VS2 Vratislavice 31.5.2024

Odstávka teplé vody na VS2 Vratislavice dne 31.5.

Zjistit více

Nejčastěji se nás ptáte:

Jak vyrábíme tepelnou energii?
Rozbalit

Naše teplárna je technologicky propojena se zařízením na energetické využití odpadů TERMIZO, které ji poskytuje zpracováváním komunálního odpadu více než dvě třetiny energie potřebné pro výrobu tepla. Zbývající třetinu tvoří jiné alternativní zdroje v podobě zemního plynu nebo topných olejů. V hlavním zdroji Teplárny Liberec jsou instalovány parní a horkovodní kotle. Dříve zde byly jen parní kotle, ale nyní probíhá postupná přestavba na horkovodní soustavu. Na hlavním zdroji máme současně k dispozici dvě kogenerační jednotky zajišťující kombinovanou výrobu tepelné a elektrické energie.


Spaliny vzniklé při výrobě tepelné energie prochází víceúrovňovou filtrací a pokročilými metodami čištění, které zajistí zachycení většího množství škodlivin. Následně jsou spaliny odváděny komínem vysoko nad městem do ovzduší a dochází k jejich postupnému rozptýlení. Hodnoty vypouštěných spalin jsou neustále regulovány a kontrolovány.

Teplárna je povinna průběžně vyhodnocovat a plnit přísné emisní limity dle platné legislativy ČR a EU. Zároveň pravidelně spolupracuje s odpovědnými orgány státní správy.


Běžnou hlavicí si na radiátoru nastavíte míru průtoku teplé vody do topného tělesa. Radiátor tak byt vytápí konstantně bez ohledu na okolní teplotu. V místnosti pak můžete mít chladno nebo naopak přetopeno. Pro tepelný komfort a finanční úsporu raději používejte chytré termostatické hlavice, jejichž úkolem je udržovat v místnosti ideální teplotu. Tento mechanismus dokáže reagovat na okolní teplotu – samovolně otevře nebo zavře ventil a udržuje teplotu v místnosti na požadovaném stupni. Radiátor tedy vydává teplo jen tehdy, kdy je to potřeba.