Projekt revitalizace soustavy centrálního zásobování teplem - GreenNet II a III

Develore

Co je GreenNet?

Jedná se o modernizaci teplárenských sítí - parovodů „Textilana“ a „Vratislavice“. Při realizaci tohoto projektu dojde k výměně parovodů za úspornější horkovody vedené z větší části pod zemí. Horkovody budou po modernizaci více odpovídat současným i budoucím nárokům připojených odběratelů. 

Podrobnější informace včetně harmonogramu uzavírek pro stavební sezónu 2024 naleznete na stránce www.konecpary.cz.

 

Co je cílem projektu? 

GreenNet výrazně sníží současné tepelné ztráty na parovodu a zvýší efektivitu dodávek tepla. Modernizace teplárenské sítě přispěje k další dlouhodobé stabilizaci cen tepla. Tím bude teplárna moci stávajícím i novým zákazníkům nabídnout kromě pohodlné a spolehlivé dodávky tepla také konkurenceschopnou cenu. 

 

Jak dlouho bude rekonstrukce parovodů trvat?

Výměna parovodů za horkovody bude s ohledem na rozsah projektu rozdělena do dvou stavebních sezón.  (jaro-podzim 2024, jaro-podzim 2025). Ve stavební  sezóně 2024 budeme postupovat od koncových výměníkových stanic parních rozvodů směrem k teplárně a práce budou přerušeny přibližně v polovině tras z důvodu zajištění dodávky tepla v topné sezóně 2024–2025. Ve stavební sezóně 2025 budou nahrazeny zbývající části parovodu až k teplárně. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je tedy jaro 2024, dokončení rekonstrukce je předběžně plánováno na podzim 2025.

 

Dokumenty ke stažení:

 

 

 

Komise výboru pro GreenNet II a III

​​​​​

  • předseda: Ing. Ivo Slavotínek
  • tajemník: Ing. Petr Boukal

 

 

​​​​​​

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Co o nás říkají zákazníci?

Avatar

Jan Laupy

Společenství vlastníků Jeřmanická

Jako společenství jsme spokojeni, že nás teplem a teplou vodou zásobuje liberecká teplárna. To, co se dělo v nedávné době v jiných městech, jenom ukazuje, že v Liberci jsme tímto obdobím prošli bez ztráty kytičky.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Avatar

Helena Korejsová

OSBD Liberec

Se službami Teplárny Liberec jsme spokojeni. Vyhovuje nám komunikace a vstřícnost ze strany zaměstnanců. Dodávka tepla je pravidelná, případy nenadálého výpadku řeší teplárna ihned.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Avatar

Ing. Vlastimil Čadílek

FC Slovan Liberec, a.s.

Teplárna Liberec je výhradním dodavatelem tepla a teplé vody do areálu U Nisy. FC Slovan si váží bezproblémové spolupráce, dodávek tepla bez výpadků, kvalitního provádění servisních služeb, nadstandardního jednání ze strany vedení společnosti a obchodního oddělení.

Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička